Baromfi Termék Tanács
HU, de tojás! Az Európai Bizottság adatai az európai baromfipiacról BTT-MOL együttműködés Víziszárnyas-termékek előállításának kódexe Sigillanda tojásbélyegzők MBH Bank - Agrárcentrum Agrármarketing Centrum

2030-ra agrárgazdasági "nagyhatalommá" válhat Magyarország a térségben

2021. november 4., 15:18

Magyarország 2030-ra regionális agrárnagyhatalommá válhat - jelentette ki Bencsik Dávid, az Agrárminisztérium (AM) helyettes államtitkára egy veszprémi sajtótájékoztatón. Szerinte az agrárexport dinamizálása nemzetgazdasági érdek.

A minisztérium azt szeretné elérni, hogy ne nyersanyagot, hanem tudást, technológiát, feldolgozott terméket exportáljon Magyarország – mondta Bencsik Dávid. A magyar agrárexport 82,5 százaléka jelenleg európai uniós országokba irányul, ezt az egyoldalúságot az egyensúly felé kell mozdítani a déli és keleti piacok bevonásával.

Az EU és a dél-amerikai piac, a Mercosur-államok közti szabadkereskedelmi megállapodás kihívásairól szólva Bencsik Dávid úgy fogalmazott: tartani kell a "nem fair versenytől", hiszen más körülmények között gazdálkodnak az európai és a dél-amerikai gazdák. A Mercosur-államokból importált mennyiség a baromfiágazatban megegyezhet Dánia, Finnország és Svédország teljes termelésével, amelyet "mindenki megérezhet". A zöld megállapodás révén is csökkenhet az EU-ban a mezőgazdasági termelés, ami 17-60 százalék közt hajthatja fel az élelmiszeripari árakat.

Védjegyeink

Magyar Baromfi Koronás Tojás
Tojáskihívás
Tojásos ételek
Végy egy tojást! - Tojásos fogások
A tojás maga a csoda - Tojás kisokos
Impresszum | Jogi és adatvédelmi nyilatkozat