Baromfi Termék Tanács
HU, de tojás! Az Európai Bizottság adatai az európai baromfipiacról BTT-MOL együttműködés Víziszárnyas-termékek előállításának kódexe Sigillanda tojásbélyegzők MBH Bank - Agrárcentrum Agrármarketing Centrum

Bővíti kapacitásait a Varga-Szárnyas Kft.

2020. július 27., 11:51

Több mint 900 millió forintos beruházással bővíti baromfifeldolgozó kapacitását és hűtött üzemcsarnokot is épít a Zala megyei Becsehelyen működő Varga-Szárnyas Kft.

Varga Dávid, a cég ügyvezetője szerint a társaság közel 320 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert el a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programból. A fejlesztések őszre fejeződnek be.

A beruházás keretében új daraboló gépsort vásároltak, illetve 1245 négyzetméteres hűtött üzemcsarnokot építenek, ami a feldolgozókapacitást és a csomagolási lehetőségeket bővíti. A fejlesztéssel a jelenleg óránkénti 1750 helyett 4000 baromfi feldolgozására válik alkalmassá az üzem.

A magasabb feldolgozottsági szintű termékek előállítása mellett javul a baromfifeldolgozó üzem hatékonysága, illetve meg tudja őrizni versenyképességét a megváltozott piaci igényeknek megfelelve. A beruházás során kiemelt figyelmet fordítanak az állatjóléti, higiéniai, minőségbiztosítási, valamint a tűz- és munkavédelmi szempontokra, illetve az energiahatékonyság, a termelés biztonságának és a munkakörülményeknek a javítására.

A cég mintegy 120 dolgozót foglalkoztat. A nyilvános cégadatok szerint a tavalyi évet 6,581 milliárd forint - amiből 2,852 milliárd export - nettó árbevétellel és 249 millió forint adózás utáni eredménnyel zárta.

Védjegyeink

Magyar Baromfi Koronás Tojás
Tojáskihívás
Tojásos ételek
Végy egy tojást! - Tojásos fogások
A tojás maga a csoda - Tojás kisokos
Impresszum | Jogi és adatvédelmi nyilatkozat