Baromfi Termék Tanács
HU, de tojás! Az Európai Bizottság adatai az európai baromfipiacról BTT-MOL együttműködés Víziszárnyas-termékek előállításának kódexe Sigillanda tojásbélyegzők MBH Bank - Agrárcentrum Agrármarketing Centrum

Budapesten rendezték meg a közép-európai főállatorvosok találkozóját

2013. október 15., 11:16

Budapesten tartották a Közép-európai Országos Főállatorvosok 6. találkozóját. A közép-európai állategészségügyi szolgálatok vezetőinek megbeszélésén Magyarország mellett Ausztria, Csehország, Horvátország, Szlovákia és Románia képviselői vettek részt.

A találkozó fő célja volt az Európai Unió most készülő, átfogó élelmiszerlánc-biztonsági jogszabály-csomagjának megtárgyalása, az azzal kapcsolatos vélemények közelítése, kidolgozása. Az új rendeletcsomag a tervek szerint olyan horizontális szabályozást hoz létre az állategészségügy területén.

A találkozón a térség sajátosságait figyelembe vevő álláspont született, amelyet az érdekelt tagországok egységesen képviselhetnek az Európai Bizottság előtt. A szakmai, regionális esemény alkalom volt arra is, hogy a régión belüli szakmai kapcsolatok erősödhessenek, amelynek köszönhetően egy esetleges élelmiszerlánc-esemény bekövetkeztekor az érintett tagországok állategészségügyi hatóságai hatékonyabban léphetnek fel. Rendkívül fontos ugyanis, hogy egy járvány kitörésekor a szomszédos országok hatóságai minél gyorsabban megtegyék a megfelelő intézkedéseket a továbbterjedés megakadályozása érdekében - olvasható a tájékoztatásban.

Védjegyeink

Magyar Baromfi Koronás Tojás
Tojáskihívás
Tojásos ételek
Végy egy tojást! - Tojásos fogások
A tojás maga a csoda - Tojás kisokos
Impresszum | Jogi és adatvédelmi nyilatkozat