Baromfi Termék Tanács
HU, de tojás! Az Európai Bizottság adatai az európai baromfipiacról BTT-MOL együttműködés Víziszárnyas-termékek előállításának kódexe Sigillanda tojásbélyegzők MBH Bank - Agrárcentrum Agrármarketing Centrum

Csehországban nem találtak káros anyagokat az ukrán gabonákban és élelmiszerekben

2023. április 24., 09:19

A cseh ellenőrök eddig nem találtak egészségre káros anyagokat az országba bevitt ukrán gabonában, húsban és tojásokban - jelentette ki Zdenek Nekula cseh mezőgazdasági miniszter prágai sajtótájékoztatóján.

Nincs semmi ok arra, hogy a kormány betiltsa az ukrán gabona és más ukrán mezőgazdasági termékek bevitelét Csehországba, ahogy azt Lengyelország, Szlovákia vagy Magyarország tette. Zdenek Nekula azt mondta, hogy a Csehországba bevitt összes élelmiszert szigorú ellenőrzésnek vetik alá. Az állami élelmiszer-ellenőrzési hivatal az utóbbi hetekben több mint 30 esetben ellenőrizte az ukrán gabonát, 16 esetben a húskészítményeket és tojásokat.

Az ukrán mezőgazdasági termékek csehországi behozatala körül az utóbbi időben sok téves információ jelent meg - mutatott rá Zdenek Nekula. Megismételte korábbi közlését, hogy Csehországba mindössze 4000 tonna ukrán gabonát hoztak be, amely kevesebb mint egytized százaléka a hazai termelésnek. "Azokat a javaslatokat, hogy tiltsuk be az ukrán behozatalt Csehországba, populistának kell minősíteni" - szögezte le a cseh mezőgazdasági miniszter.

Zdenek Nekuláétól eltérő véleményt fogalmazott meg a Mladá Fronta Dnes című országos napilapban megjelent interjúban Milos Zeman volt államfő. "Amennyiben három visegrádi ország egymástól függetlenül (tiltó) intézkedéseket foganatosított, és amennyiben politikusaikat intelligenseknek tartjuk, nincs semmi ok arra, hogy ne csatlakozzunk kezdeményezésükhöz" - válaszolta Milos Zeman arra a kérdésre, csatlakoznia kellene-e Csehországnak az ukrán gabona behozatalát betiltó országokhoz.

Milos Zeman felhívta a figyelmet arra, hogy az ukrán gabonát a szegény afrikai országok piacára szánták, de ehelyett a gazdag európai piacokra került, és sérti a hazai lengyel, magyar vagy szlovák mezőgazdasági termelők érdekeit.

Védjegyeink

Magyar Baromfi Koronás Tojás
Tojáskihívás
Tojásos ételek
Végy egy tojást! - Tojásos fogások
A tojás maga a csoda - Tojás kisokos
Impresszum | Jogi és adatvédelmi nyilatkozat