Baromfi Termék Tanács
HU, de tojás! Az Európai Bizottság adatai az európai baromfipiacról BTT-MOL együttműködés Víziszárnyas-termékek előállításának kódexe Sigillanda tojásbélyegzők MBH Bank - Agrárcentrum Agrármarketing Centrum

Csökkenti a baromfihúsok fogyasztását az olcsóbb sertéstőkehús

2016. február 1., 09:40

Az áfacsökkentésnek köszönhetően megnövekedett sertéshúsfogyasztás a baromfifélék fogyasztásából vett el, legrosszabbul a csirkével és pulykával foglalkozók járnak - szögezte le Csorbai Attila, a Baromfi Terméktanács (BTT) elnöke.

A január végeztével rendelkezésre álló adatokat korrekt módon értékelni fogjuk – hangsúlyozta a Világgazdaságnak Csorbai Attila. Az már most látszik, hogy számokkal tudjuk bizonyítani, hogy a diszkriminatív áfacsökkentés negatív hatást gyakorol a baromfiágazatra – tette hozzá.

Mint ismert, a sertés tőkehús ára januártól csökkent 27 százalékról 5 százalékra. A baromfihúsok áfakulcsa ugyanakkor továbbra is 27 százalék maradt.

Védjegyeink

Magyar Baromfi Koronás Tojás
Tojáskihívás
Tojásos ételek
Végy egy tojást! - Tojásos fogások
A tojás maga a csoda - Tojás kisokos
Impresszum | Jogi és adatvédelmi nyilatkozat