Együttműködés a Nébih és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem között
2015. április 28., 13:08
Hosszú távú együttműködési megállapodást kötött a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE). A hivatal munkatársai részt vesznek az egyetem oktatási tevékenységében, és bővül az egyetem képzéseinek tartalma is.
A megállapodást a Nébih részéről Oravecz Márton elnök, az NKE képviseletében pedig Patyi András rektor látta el hétfőn kézjegyével. Az együttműködés egyebek mellett lehetővé teszi, hogy a Nébih munkatársai külsős óraadóként részt vegyenek az NKE oktatási tevékenységében, valamint szerepet vállaljanak a hallgatók szakdolgozatainak, diplomamunkáinak, illetve doktori értekezéseinek elbírálásában és a konzulensi tevékenységben - közölte az MTI.
A dokumentum azt is rögzíti, hogy a Nébih munkatársai a jövőben részt vesznek a szakirányú továbbképzések és vezetőképzési programok kidolgozásában, különös tekintettel a felelős fogyasztói magatartás, a felelős gazdálkodás és a természeti értékek védelme témakörökben szervezett kurzusokra.
A hivatal vállalja, hogy szakmai gyakorlati lehetőséget biztosít az NKE hallgatói számára. A hatóság és az egyetem tervei között szerepel az is, hogy közös kutatásokat végeznek a fenntarthatóság területén, valamint hazai és nemzetközi tudományos konferenciákat szerveznek, kiadványokat jelentetnek meg.
Az NKE a közszolgálati képzésekhez és kutatásokhoz, valamint a tananyag fejlesztéséhez felhasználhatja a hivatal rendelkezésére álló adat- és információállományt, valamint gyakorlati tapasztalatokat.
Oravecz Márton az együttműködés kapcsán kiemelte, hogy a 2013-ban elfogadott élelmiszerlánc-biztonsági stratégia alappillérei között egyaránt megtalálható a kutatás, az oktatás és egy széleskörű tudáshálózat kiépítésének és fejlesztésének vállalása, amit az NKE-val folytatott közös munka segíthet.
Patyi András szerint az együttműködési megállapodás, amely kiemelten kezeli az NKE fenntarthatósági tudásközpontjának megvalósítását is, hozzájárulhat az egyetem képzési és kutatási tevékenységének bővítéséhez, valamint a jó állam megteremtéséhez is.