Baromfi Termék Tanács
HU, de tojás! Az Európai Bizottság adatai az európai baromfipiacról BTT-MOL együttműködés Víziszárnyas-termékek előállításának kódexe Sigillanda tojásbélyegzők MBH Bank - Agrárcentrum Agrármarketing Centrum

Élelmiszeripari üzletemberek is elkísérték a miniszterelnököt Japánba

2013. november 22., 10:36

Üzleti fórumot és üzletember találkozót szervezett Tokióban a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) Orbán Viktor miniszterelnök hivatalos, Japánban tett látogatásához kapcsolódóan. A kormányfőt kísérő 61 üzletemberből álló delegáció főként a járműipar, az ICT, az élelmiszer- és boripar, illetve a gép- és fémipar területéről érkezett.

A HITA közleménye szerint a miniszterelnököt kísérő üzletemberek 55 cég képviseletében tárgyalnak hosszú távú kereskedelmi és gazdasági kapcsolatokról japán partnereikkel. A HITA az üzleti fórum keretében együttműködési megállapodást írt alá japán partnerével, a JETRO-val (Japan External Trade Organization), amelynek értelmében a két ország a jövőben szorosabbra fűzi kapcsolatait az üzletfejlesztés és befektetés-ösztönzés területén, közös vásárokat és kiállításokat szervez, valamint segíti a gördülékeny információáramlást a két szervezet között.

A fórumon előadást tartott Bilek Péter, a HITA kormányzati kapcsolatokért felelős elnökhelyettese, aki Magyarország befektetési és exportlehetőségeit mutatta be a hallgatóságnak, valamint ismertette a kormányzat keleti nyitás politikáját. Az elmúlt években tíz japán befektetés valósult meg a HITA projektmenedzsment támogatásával, ezek összesített értéke meghaladja az 1,2 milliárd eurót, és több mint 6000 új munkahelyet teremtettek.

A HITA jelenleg hat japán befektetési projektet kezel. A múlt héten bejelentett Takata autóalkatrész-gyár miskolci beruházásának előkészítésében - amellyel 1000 munkahelyet teremtenek Észak-Magyarországon - a projekt teljes időtartama alatt a befektető egyedüli magyarországi tanácsadója a HITA volt - írja közleményében a szervezet.

Közép- és Kelet-Európában Magyarország Japán legnagyobb importpartnere, az export terén pedig Lengyelország után a második. A japán külföldi közvetlen beruházások állománya 2012-ben 722 millió euró volt a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai alapján, a teljes FDI-állomány közel egy százalékát tette ki. Ezzel Japán a 11-12. legnagyobb külföldi tőkeberuházó Magyarországon.

Az áruforgalom alapján 2012-ben Japán Magyarország második legfontosabb partnere volt az ázsiai régió államai közül a KSH statisztikái szerint. A szigetországba irányuló magyar kivitelben a gépek és szállítóeszközök a leghangsúlyosabbak, 43 százalékot tesznek ki. A feldolgozott termékek az export 37 százalékát adják.

A Japánból érkező importban a gépek és szállítóeszközök a teljes behozatal 73 százalékát, a feldolgozott termékek pedig a 25 százalékát adták 2012-ben. A JETRO idei felmérése alapján közel 150 japán tulajdonú vállalat működik jelenleg Magyarországon.

Védjegyeink

Magyar Baromfi Koronás Tojás
Tojáskihívás
Tojásos ételek
Végy egy tojást! - Tojásos fogások
A tojás maga a csoda - Tojás kisokos
Impresszum | Jogi és adatvédelmi nyilatkozat