Baromfi Termék Tanács
HU, de tojás! Az Európai Bizottság adatai az európai baromfipiacról BTT-MOL együttműködés Víziszárnyas-termékek előállításának kódexe Sigillanda tojásbélyegzők MBH Bank - Agrárcentrum Agrármarketing Centrum

GMO-mentes szója: ösztönzik a hazai termelést

2018. december 7., 09:32

A jövőben is ösztönözni kell a szójatermesztést, mivel az éves, átlagos termés távolról sem fedezi az ország fehérjeigényét - mondta Gyuricza Csaba, a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) főigazgatója az M1 aktuális csatornán.

Jelenleg 60 ezer hektáron termelnek szóját Magyarországon, de cél, hogy különböző ösztönző programokkal legalább 100 ezer hektáron 300-350 ezer tonna szóját állítsanak elő a termelők. Az Európai Unió a területalapú támogatáson felül termeléshez kötött támogatást biztosít a szójatermelőknek, emellé nemzeti hatáskörben a vetésterület növelését, a termesztéshez szükséges modern technológiákat, ennek részeként öntözésfejlesztési lehetőségéket szeretne garantálni a kormány. Jelenleg az ország szójatermésének jelentős részét exportra termelik, a külföldi értékesítés megállítására pedig a hazai feldolgozókapacitás növelésé lehet a kulcs – hangsúlyozta Gyuricza Csaba.

Védjegyeink

Magyar Baromfi Koronás Tojás
Tojáskihívás
Tojásos ételek
Végy egy tojást! - Tojásos fogások
A tojás maga a csoda - Tojás kisokos
Impresszum | Jogi és adatvédelmi nyilatkozat