Baromfi Termék Tanács
HU, de tojás! Az Európai Bizottság adatai az európai baromfipiacról BTT-MOL együttműködés Víziszárnyas-termékek előállításának kódexe Sigillanda tojásbélyegzők MBH Bank - Agrárcentrum Agrármarketing Centrum

Magába olvasztja a kisvárdai Master Good a Master-M-et

2010. december 13., 14:31

Magába olvasztja december 31-vel a saját tulajdonában lévő kisvárdai Master-M Kft.-t a hazai boilercsirkepiacon meghatározó Master Good Kft. Bárány László tulajdonos, a Baromfi Termék Tanács (BTT) elnöke a Világgazdaságnak elmondta: a cég a változtatástól éves szinten 35-40 millió forint megtakarítást vár, amely a megspórolt helyi adókból és a működtetési egyszerűsítésekből származhat.

A Master-M öt éve alakult az akkor csőd és felszámolás alatt álló Hajdúbét kisvárdai baromfifeldolgozójának megvásárlására. A vállalat azóta bérmunkában termelt a szintén kisvárdai Master Goodnak, amely szakmai és üzleti szempontból is felügyelte a céget. A Mater-M a borilercsirkék vágását, darabolását és csomagolását végezte, míg a szárnyasok beszállítása és a termékek értékesítése a Master Good feladata volt.

A tranzakció után a Bárány-család tulajdonában lévő vállalatcsoport két cégből áll majd: a feldolgozott csirkék termelését integráló, nyírkércsi Baromficoop Kft.-ből, illetve az élelmiszeripari és kereskedelmi tevékenységet folytató Master Goodból. Ez utóbbi a kisvárdai üzem mellett Petneházán is működtet egy továbbfeldolgozót, amely 95 százalékban angol exportra termel. Bárány László szerint a fúzió mellett szólt, hogy a cégcsoport együttes árbevétele az utóbbi időszakban már meghaladta a kis- és középvállalkozási (kkv) méretet, így a társaságok nem tudtak indulni a kiírt élelmiszer-ipari pályázatokon. Ezért a különálló Mater-M-et e szempontból sem volt értelme fenntartani - húzta alá a tulajdonos.

A várakozások szerint a Master Good 12,2-12,5 milliárd, a Barmficoop 8,5-9 milliárd, a Master-M pedig 1,8-1,9 milliárd forintos árbevételt ér el az idén. A cégcsoport 13-14 millió darab csirkét dolgoz fel, ezzel 12-13 százalékát képviseli a 103-105 milliósra tehető teljes hazai broilercsirke piacnak. A szárnyasokat a Baromficcop állítja elő termelési integrációval, amely a felhasznált szemestakarmányok megtermelésére, a takarmánygyártásra és az állatnevelés részbeni finanszírozására is kiterjed. A cégcsoport intenzív saját telepein évente 11-11,5 millió csirkét nevel fel, míg a termelési integrációkban 4-4,5 millió, a háztáji szabadtartásban 1,5 millió szárnyast hizlaltat.

A Master Good ez év májusától csak olyan keveréktakarmányokat és tápokat használ fel, amely mentes a genetikailag módosított szervezetektől (GMO). A cég az ellenőrzött itthoni takarmányokat egészíti ki importból származó vagy hazai termelésű GMO-mentes szójával és növényi olajokkal. A változtatásokat az tette szükségessé, hogy a Master Good beszállítója az európai Mc Donald’s-nak és az angliai Tesco üzletláncnak is. E két vevő pedig nemcsak megköveteli, hanem a legváratlanabb időpontokban le is ellenőrzi a takarmány-alapanyagok nyomon-követhetőségét és GMO-mentességét - közölte a tulajdonos.

Védjegyeink

Magyar Baromfi Koronás Tojás
Tojáskihívás
Tojásos ételek
Végy egy tojást! - Tojásos fogások
A tojás maga a csoda - Tojás kisokos
Impresszum | Jogi és adatvédelmi nyilatkozat