Baromfi Termék Tanács
HU, de tojás! Az Európai Bizottság adatai az európai baromfipiacról BTT-MOL együttműködés Víziszárnyas-termékek előállításának kódexe Sigillanda tojásbélyegzők MBH Bank - Agrárcentrum Agrármarketing Centrum

Mi lesz a Brexit után? - Miniszterek közös nyilatkozata

2018. január 29., 09:33

A brit üzleti szektor vezetőihez intézett közös nyílt levélben ecsetelte Londonban a brit EU-tagság megszűnése után tervezett átmeneti időszak előnyeit három szakminisztérium. A levél kiemeli, hogy az átmeneti időszakban érkező külföldi EU-munkavállalóknak már regisztrációs kötelezettségük lesz, de semmiféle adminisztratív akadály nem gátolja majd nagy-britanniai elhelyezkedésüket.

A Brexit utáni időszak kétoldalú kapcsolatrendszeréről szóló tárgyalások a következő hetekben kezdődnek érdemben London és Brüsszel között, és az átmeneti időszakról szóló brit javaslat e tárgyalásfolyam egyik sarkalatos eleme lesz.  Az erről szóló levelet Greg Clark, az üzleti ügyek minisztere, Philip Hammond pénzügyminiszter és David Davis, a Brexit-tárgyalásokat brit részről irányító minisztérium vezetője írta alá.

A három miniszter hangsúlyozza, hogy az Európai Uniónak tett brit javaslat szerint a tervezett átmeneti időszakban az EU-val folytatott kétoldalú kereskedelem feltételrendszere a jelenlegihez képest nem változna, a most is meglévő uniós szabályozói struktúrákra alapulna, vagyis ebben az időszakban fennmaradna a szabályozási rendszer folytonossága. A levél szerint ez a megfelelő módja a fennakadások elkerülésének, és a bizonyosság megteremtésének az üzleti szektor számára.

Clark, Hammond és Davis biztosítja közös levelében az üzleti vezetőket arról is, hogy az átmeneti időszak hatálya alól a brit üzleti szektor egyetlen szegmense sem marad ki, a brit kormány szándékai szerint ebben az időszakban a jelenlegi szabályozási rendszer maradna érvényben az árutermelés, a mezőgazdaság és a pénzügyi szolgáltatások területén egyaránt. A levél szerint ez azt jelenti, hogy minden brit üzleti vállalkozás, "kicsi és nagy egyaránt", az átmeneti időszakban ugyanúgy folytathatja kereskedelmét az EU-val, mint most, "egészen addig, amíg el nem jön a jövőbeni partneri viszonyhoz szükséges változtatások ideje".

A három szakminiszter szerint a brit kormány el akarja érni az EU-nál azt is, hogy az Egyesült Királyságra továbbra is kiterjedjen azoknak nemzetközi megállapodásoknak, köztük a szabadkereskedelmi egyezményeknek a hatálya, amelyeknek London az Európai Unió tagjaként jelenleg is részese. A közös nyílt levél leszögezi azt is, hogy a külföldi EU-állampolgárok a brit EU-tagság megszűnése után tervezett átmeneti időszakban is letelepedhetnek és munkát vállalhatnak az Egyesült Királyságban, munkavállalásuk elé nem emelkednek akadályok. A három miniszter megerősíti, hogy az ebben az időszakban érkező külföldi uniós munkavállalóknak már regisztrációs kötelezettségük lesz, de a levél hangsúlyozza, hogy ez az átmeneti időszakban semmiféle új terhet nem ró a brit üzleti vállalkozásokra.

Védjegyeink

Magyar Baromfi Koronás Tojás
Tojáskihívás
Tojásos ételek
Végy egy tojást! - Tojásos fogások
A tojás maga a csoda - Tojás kisokos
Impresszum | Jogi és adatvédelmi nyilatkozat