Mi szolgáltatjuk a mintát a moldovai agrárfejlesztésekhez
2016. június 28., 08:12
A Moldovai Köztársaság mezőgazdasági termelésének fejlesztéséhez gyűjtött jó gyakorlatokat Iurie Usurelu mezőgazdasági és élelmiszeripari miniszterhelyettes a Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkárral folytatott egyeztetésen - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM).
A tárca közleménye szerint a miniszterhelyettes elmondta, hogy a mezőgazdaság fejlesztése során országa Magyarországhoz hasonló utat szeretne bejárni, ezért az állattenyésztés területén, a korszerű növénytermesztési technológiák elterjesztésében és az öntözés korszerűsítésében érdeklődéssel figyeli a magyar tapasztalatokat. Örömmel venné a két ország együttműködésének továbbfejlesztését, a magyarországi jó gyakorlatok megismerését, a magyar szakértői hozzájárulás növelését.
Zsigó Róbert a közlemény szerint kifejtette, hogy Magyarország a továbbiakban is készen áll agrárkutatási ismereteinek átadására. Az államtitkár hangsúlyozta, a kormány agrárpolitikájának egyik célja az állattenyésztés fejlesztése.
Kitért arra is, hogy a jól szervezett magyar élelmiszerlánc-hatósági rendszer olyan nyomonkövethetőségi, ellenőrzési biztosítékot jelent, amelynek eredményeképpen a termőföldtől az asztalig garantált a termékek biztonsága, így Magyarország számára további exportpiacok nyílnak meg - áll a közleményben.