Tovább csökken a Széchenyi kártya beruházási- és folyószámlahiteleinek kamata
2025. február 5., 09:36
A Kavosz és a bankszektor együttműködésében március 1-jétől tovább csökkennek a Széchenyi Kártya Program MAX+ hiteleinek kamatai az új hitelszerződéseknél. A Széchenyi Kártya Programot koordináló Kavosz Zrt. tájékoztatása szerint a kamatcsökkentés révén 300 milliárd forinttal nagyobb hitelvolumen válik elérhetővé.
A beruházási típusú hitelek, - az Agrár Beruházási Hitel és a Beruházási Hitel - valamint a lízingkonstrukció kamata 3,5 százalékról 3 százalékra, míg a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+ - ideértve a Turisztikai Kártyát is - és a Likviditási Hitel kamata 5 százalékról 4,5 százalékra csökken 2025. március 1-jétől.
2024. november 1-jétől a Demján Sándor Program részeként a beruházási típusú konstrukciók kamata a Széchenyi Kártya Program MAX+ portfóliójában 5 százalékról 3,5 százalékra csökkent, ugyanakkor a mostani kamatcsökkentés a fix kamatozású szabad felhasználású hitelekre, így a Széchenyi Kártya Folyószámlahitelre, a Likviditási Hitelre is kiterjed.
A kamatok 0,5 százalékpontos csökkentését a Kavosz Zrt. 0,1 százalékpontos, a bankszektor 0,4 százalékpontos tehervállalással teszi lehetővé. Kivételt képeznek a már jelenleg is kiemelkedően kedvező kamatozású "ZÖLD" alkonstrukciójú beruházási hitelek, amelyek továbbra is évi 1,5 százalékos nettó kamatszinten érhetőek el a vállalkozások számára.
Krisán László, a Kavosz Zrt. vezérigazgatója kiemelte, hogy a Kavosz és a bankszektor közös fellépése újabb lendületet adhat a magyar kkv-knak, mert ezzel a többletforrással bővíthetik tevékenységüket, fejleszthetik eszközállományukat és hozzájárulhatnak a gazdaság egészének növekedéséhez.
A Magyar Bankszövetség MTI-hez eljuttatott közleményében azt emelte ki, hogy a márciust követő tehercsökkenéssel a vállalkozások a bankközi referenciakamatok feléért juthatnak új hitelekhez. A működési hatékonyság növeléséhez és az energiahatékonyabb, magasabb minőségű termelés megvalósításához a vállalatoknak jelentős összegű kitermelhető árazású bankhitelekre van szükségük - jelezte a szövetség, hozzátéve, hogy a Széchenyi Kártya különböző beruházási- és folyószámlahitel-konstrukciói ezért is váltak népszerűvé a mikro-, kis- és középvállalkozások körében