Baromfi Termék Tanács
HU, de tojás! Az Európai Bizottság adatai az európai baromfipiacról BTT-MOL együttműködés Víziszárnyas-termékek előállításának kódexe Sigillanda tojásbélyegzők MBH Bank - Agrárcentrum Agrármarketing Centrum

Válságállóvá tennék a hazai élelmiszeripart

2022. augusztus 26., 09:29

A hazai élelmiszerlánc az eltelt hónapok nehézségei ellenére is biztonságosan működött. Az Agrárminisztérium szerint az ágazat minden területét válságállóvá kell tenni.

A kormány számára továbbra is az élelmiszer- és energiaellátás biztonságának garantálása a legfontosabb feladat – jelentette ki egy konferencián Nobilis Márton, az Agrárminisztérium államtitkára. Amennyiben az elmúlt évek élelmiszeripari növekedését megtartani, sőt gyorsítani szeretnék, akkor válságállóvá kell tenni az ágazat minden területét.

Az eddigi adatok szerint a teljes ágazati árbevétel meghaladja a 4 ezermilliárd forintot, az élelmiszeripar nyeresége pedig többszörösére növekedett. A fejlesztési irányok tervezése során több körben egyeztettek az ipari szereplőkkel, érdekképviseletekkel. A 2021-2027-es forrás tervezésénél a kettős cél a hazai piacok visszaszerzése és az exportképesség fokozása volt.

A 2014-2020-as támogatási időszakban az ágazat számára több mint 468 milliárd forint megítélésére került sor hazai és EU-s forrásból, a mostani (2021-2027-es) időszak pedig ennél is nagyobb forrással tervez. A Vidékfejlesztési Programból 750 milliárd forintot különítettek el az élelmiszeripari fejlesztésekre. Ennek célja a magasabb hozzáadott értékű termékek előállításának ösztönzése, amelyre a külpiaci kereslet is magasabb, így a pályázati felhívásokban az innovációt, a fejlesztési komplexitást kiemelt szempontként veszik figyelembe.

Védjegyeink

Magyar Baromfi Koronás Tojás
Tojáskihívás
Tojásos ételek
Végy egy tojást! - Tojásos fogások
A tojás maga a csoda - Tojás kisokos
Impresszum | Jogi és adatvédelmi nyilatkozat