Baromfi Termék Tanács
Kismértékben csökkent májusban a FAO élelmiszer árindexe - A húsárak stabilak maradtak - 2026.06.23.
A FAO élelmiszer árindexe (FFPI) 2026 májusában 0,2%-kal csökkent az áprilisi szinthez képest. Ez 2,9%-kal meghaladta az egy évvel ezelőtti értéket, de 18,4%-kal elmarad a 2022 márciusi csúcsértéktől. A gabona és a cukor árindex emelkedését ellensúlyozta a növényi olaj és a tejtermék árindex csökkenése, míg a hús árindex stabil maradt.
Június 22-től augusztus 20-ig tartanak a nyári élelmiszer-ellenőrzések - Kiemelten vizsgálják a húskészítményeket is - 2026.06.19.
Június 22-én kezdetét veszi a nyári szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, amelyet Nemes Imre, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) elnöke, országos főállatorvos rendelt el. Az augusztus 20-ig tartó időszakban a szakemberek többek között a grillezésre szánt húskészítményeket is ellenőrzik. A hatóság a nyári táborok étkeztetését is vizsgálja. Az ellenőrzések országszerte augusztus 20-ig tartanak.
AKI-jelentés: hogyan alakultak a tojásárak az év első felében? - 2026.06.18.
Magyarországon a ketreces tartásból származó étkezési tojás (M+L) csomagolóhelyi ára 64,75 forint/darab volt 2026 első huszonhárom hetében, ami 2,5 százalékkal múlta alul a 2025. év azonos időszakának átlagárát – derül ki az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) kiadványából. A mélyalmos tartásból származó étkezési tojás (M+L) csomagolóhelyi ára ugyanakkor 1,0 százalékkal 75,63 forint/darabra emelkedett.
Túlkínálat miatti válság alakult ki Indonézia baromfipiacán - Stabilizálni próbálják a csirkeárakat - 2026.06.17.
Az indonéz Mezőgazdasági Minisztérium beavatkozott a brojlerhús-piacba annak érdekében, hogy stabilizálja az élő csirke árakat, miután több régióban a termelői árak jelentősen a kormány referenciaárszintje alá estek. A minisztérium szerint az árcsökkenés oka a túlkínálati válság, amely a belföldi kínálat növekedéséből és a gyenge keresletből fakad.
Augusztus 25. és szeptember 10. között rendezik meg a jubileumi 5. Baromfi Járványvédelmi Konferenciát - 2026.05.08.
Baromfiágazati rendezvénysorozatot szerveznek augusztus 25. és szeptember 10. között az ország hat helyszínén.
Kiberbiztonsági fejlesztések: június 28-ig beadhatók a pályázatok - 2026.06.23.
Június 28-ig még beadhatók a kkv-k kiberbiztonsági fejlesztését célzó pályázatok. Minimum 3, maximum 22 millió forint összegű támogatás igényelhető 50%-os támogatási intenzitás mellett, az élelmiszeripari vállalkozás rendelkezésére álló „de minimis” keret erejéig.
Vándorgyűlést tart októberben a Magyar Táplálkozástudományi Társaság - 2026.06.23.
Október 1-3-án rendezi meg éves vándorgyűlését a Magyar Táplálkozástudományi Társaság (MTTT).
Megkezdte működését a Magyar Állatvédelmi Élelmiszerbank - Az állatok éhezése ellen lépnek fel - 2026.06.19.
Megkezdte működését az Európában is egyedülálló Magyar Állatvédelmi Élelmiszerbank azzal a céllal, hogy állati élelmezésre szolgáló termékeket mentsen meg, majd rászoruló állatvédelmi szervezeteknek, szociális intézményeknek, önkormányzatoknak adományozva menhelyeken, gyepmesteri telepeken vagy magánszemélyeknél visszaszorítsa az állatok éhezését.
A gabonák fuzárium fertőzöttségének monitorozása áll a Nébih célkeresztjében - 2026.06.19.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma a vármegyei kormányhivatalok szakembereinek közreműködésével az őszi búzatételek Fusarium spp. fertőzöttségét rendszeresen montírozza, ami hozzájárul az élelmiszer- és takarmánybiztonság fenntartásához.
Meghaladta a 770 ezer forintot a havi bruttó átlagkereset áprilisban - 2026.06.18.
Áprilisban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 772 200, a nettó átlagkereset 541 200 forint volt. A bruttó átlagkereset 9,0, a nettó átlagkereset 11,2, a reálkereset pedig 8,9 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Aszály elleni világnap: küzdelem a vízhiány és az elsivatagosodás visszaszorítása érdekében - 2026.06.18.
Június 17-e az Elsivatagosodás és Aszály Elleni Küzdelem Világnapja, amely ráirányítja a figyelmet a klímaváltozás, a vízhiány és a talajromlás egyre súlyosbodó hatásaira. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara szerint a vízmegőrzés és a termőföldek védelme ma már nemcsak környezetvédelmi, hanem vízbiztonsági, élelmiszer-biztonsági és nemzetstratégiai kérdés is.












