Híreink
Hogyan hat a járvány miatti válság a kkv-kra? - Az MNB felmérése - 2020.04.27.
A vállalatok fele az árbevétel legalább 30 százalékos csökkenését tapasztalta márciusban a koronavírus-járvány hatására, és további jelentős visszaesésre számít - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) felméréséből. A foglalkoztatottak válság előtti létszámát legfeljebb 2 hónapig tartják fenntarthatónak a cégek.
A járványhelyzet miatt vámszakmai iránymutatást adott ki a NAV - 2020.04.27.
Vámszakmai iránymutatást adott ki a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). Ebben az európai bizottsági ajánlások Magyarországon is alkalmazható elemeit emelték ki a járványhelyzet miatt felmerülő problémák kezeléséhez.
Milyen helyzetben vannak az állattenyésztők? - Győrffy-Zászlós-beszélgetés az ágazatról - 2020.04.24.
A hazai állattenyésztés helyzetéről folytatott internetes podcast beszélgetést Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke és Zászlós Tibor, a Magyar Állattenyésztők Szövetségének elnöke. A helyzetelemzés kitért a koronavírus-járvány ágazati vonatkozásaira is.
21 milliárd eurós pótlólagos támogatást nyújt az EBRD - A mezőgazdaság is célágazat - 2020.04.24.
A következő két évben 21 milliárd euró pótlólagos támogatást nyújt a működési területéhez tartozó gazdaságoknak az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) az új koronavírus okozta járvány gazdasági hatásainak enyhítésére. A tőkeforrással a mezőgazdaságot is segíteni kívánják.
Bértámogatási program: nem lesz tömeges elbocsátás az orosházi Pannon Fine Food Kft.-nél - 2020.04.24.
A módosított munkahelyvédelmi bértámogatási program révén dolgozói nagy részét megtarthatja az orosházi Pannon Fine Food Kft. A cég a napokban még legalább száz munkavállalója elküldéséről gondolkozott.
Élelmiszerlánc-bírságok: módosultak a szorzók - 2020.04.23.
Módosították az élelmiszerlánc felügyeletével összefüggő bírságok kiszámításának módjáról és mértékét. A büntetések kiszabásához új szorzókat alkalmaznak.
Uniós változások: 200 ezer eurós kedvezményes kölcsön a mezőgazdasági termelőknek - 2020.04.23.
Módosították a tagországok az uniós strukturális alapok felhasználására vonatkozó jogszabályt. Ennek értelmében a még fel nem használt uniós forrásokat a koronavírus-járvány okozta válság hatásainak mérséklésére lehet fordítani. Az agrártermelők legfeljebb 200 ezer eurós kedvezményes kölcsönt kaphatnak.
Adózás, foglalkoztatás, hitelezés, garanciavállalás: újabb jogszabályokat jelentetett meg a járvány miatt a kormány - 2020.04.22.
Újabb jogszabályok jelentek meg annak érdekében, hogy mérsékelni lehessen a koronavírus-járvány hazai gazdasági hatásait. A friss jogszabályok az adózási könnyítésekre, a csökkentett munkaidős foglalkoztatásra, illetve a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. és a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. hitel- és garanciakonstrukcióira terjednek ki.
Tönkretehetik a dömpingáras importtal a hazai élelmiszeripart az üzletláncok - 2020.04.22.
A magyar élelmiszeripar tönkretételéhez vezet az import áruk favorizálása a kiskereskedelmi áruházláncokban a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) szerint. A köztestület felszólította az üzletláncokat, hogy részesítsék előnyben a magyar élelmiszereket, ellenkező esetben a köztestület korlátozást kezdeményez a 15 óra utáni piaci előnyük megszüntetésére.
Nemzetközi jelentés: egyre több ember éhezik a világon - 2020.04.22.
Megjelentette új éves elemzését az élelmezési válságokról az a nemzetközi csoport, amely a súlyos éhínségekkel foglalkozó ENSZ ügynökségekből, illetve kormányzati és civil szervezetekből áll.